İçeriğe geç

Yaşam Ayavefe Kimdir

Yaşam Ayavefe bilinen iş adamlarındandır. Kariyerinin zirvesinde olan bu isim 1984 yılında hayata gözlerini açmıştır. Adana Merkez doğumlu ve incirlik üssünde görev yapan babanın ortanca evladıdır. Kıbrıs ve Mersin hayatını en çok geçirdiği yerler olarak bilinir.

Yatırım projeleri de genellikle Kıbrıs bölgesindedir. Telecom Program Manager – Telekomünikasyon, Voipplanet Ltd. – Delsim Communications firmaları için özel yazılımlar hazırlamıştır. Aynı şekilde Telekomünikasyon ve Cyber Security için gelişmiş yazılım teknolojisini kullanarak bu sektörde fark yaratmıştır.

Yaşam Ayavefe kariyerindeki başarılarını uluslararası bir düzeye taşımıştır. Çift diploması onun bilgi ve becerilerine katkı sağlamıştır. Üstelik bu gıda mühendisliği bölümü ile tecrübelerine ek deneyimler eklemiştir. Uluslararası ilişkiler ve yazılım mühendisliği okumuş bu alanlarda kariyer planı yapmıştır.

Dünya tarafından bilinen Morph Game firması için satış faaliyetleri sürdürmüştür. Bu şirketin geliştirmiş olduğu Knight Online oyununun bayilik hizmetlerini vermiştir. Yazılım bilgisine c++ ve java alanlarında yeni tecrübeler kazandırmış ve programlama hizmetleri vermiştir.

2015 Yılı En Başarılı İş Adamı Ödülü

2015 yılı içerisinde turizm bakanı tarafından yılın en başarılı iş adamı ödülünü kazanmıştır. Bu ödül onun iş ve kariyer alanlarındaki çalışmalarına katkı sağlamıştır. Motivasyon yaratacak nitelikte olan bu ödül çalışmalarında daha faydalı işler yapacağını göstermiştir. İnşaat ve mimari alanlarda da yatırım projeleri bulunmaktadır.

Bu faaliyetlerin her biri global anlamda gelişime uyum sağlamaktadır. Üstelik halkın ekonomisine sağladığı katkılar dolayısıyla plaket kazanmıştır. ‘’Dünyayı daha iyi yapmayan insan, insan değildir.’’ sözü onun iş alanındaki motivasyonunu göstermektedir.

Halkın sevgisini kazanan Yaşam Ayavefe çalışmalarında ekonomiyi geliştirecek boyutta faaliyetler sunmaktadır. Yaşam Ayavefe özellikle istihdam sağlama projeleri ile yeniliklere imza atmıştır. The Queen Luxury Hotel projesi üzerinden pek çok kişiye iş imkanı sunmuştur.

Hayatında önemli başarılara ev sahipliği yapan Yaşam Ayavefe Kıbrıs’ta faaliyet gösteren ekonomistler tarafından da örnek bir kişi olarak ilgi görmektedir. ‘’Benim hayatta başarılı olmam, işime ve çevreme olan saygı ve sevgimden dolayıdır’’ sözü onu bu alanda farklı kılan bir kişi yapmaktadır.

Sürdürülebilir Dünya İçin İş İstihdamı Sağlama Faaliyetleri

Sürdürülebilir bir dünya için yaptığı çalışmalar hem dünya hem de halk tarafından desteklenmektedir. Yatırım projelerinde ortak çalıştığı kişiler ile beraber iş istihdamı sağlama alanında özel faaliyet göstermektedir. İş sektörünün büyümesi ve farklı kollardan yeni ayrıcalıklar sunması alanında çeşitli çalışmaları bulunmaktadır.

Yaşam Ayavefe tekstil, turizm, teknoloji, mimarlık ve inşaat alanında kariyerine devam etmektedir. Gelecek nesiller için yaşanabilir bir dünya mirası bırakma alanında pek çok çalışması bulunmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında iş istihdamı da artmaktadır.

Eğitim Alanında Sağladığı Katkılar ve Destekler

“Eller çok olunca yük hafifleşir…” sözü onu farklı kılan özelliklerinden biridir. Eğitim alanındaki çalışmaları çok fazla kişi tarafından takip ve takdir edilmektedir. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yüzlerce gencin eğitimine destek vermektedir.

Okumak isteyen fakat maddi sıkıntılar çeken kişilere eğitim alanında yeni fırsatlar sunmaktadır. Gençlerin eğitimi alanında titiz çalışmalar yürütmektedir. Başta kendisi olmak üzere pek çok yatırımcıyı da bu alanda teşvik etmektedir. Eğitim ve öğretim alanında sağladığı katkılar onu örnek bir şahsiyet haline getirmiştir.

Doğa ve Hayvan Sevgisi İçin Yaptığı Faaliyetler

Doğayı koruma ve sevme alanlarında yaptığı faaliyetler ile tanınan Yaşam Ayavefe’nin de kendisine ait bir köpeği bulunmaktadır. Köpeği ile sıkça vakit geçirmektedir. Aynı zamanda sokak hayvanları için gıda yardımı faaliyetleri bulunmaktadır. Hayatını faydalı işlere adayan Yaşam Ayavefe doğanın güzelleşmesi adına aralıksız bir çalışma göstermeye devam etmektedir.